Мамлекеттик «Эркин Тоо» гезитине Жогорку Кеңештин депутаттарын шайлоого катышып жаткан саясий партиялардын талапкерлеринин тизмеси жарыяланды.

«Мекеним Кыргызстан» партиясынан Жогорку Кеңештин депутаттыгына 200 талапкер катталды. Тизме төмөнкүдөй иретте түзүлгөн:

Аты-жөнүТуулган күнү, жылыИштеген жериЭэлеген кызматы
1Бакиров Мирлан Исакбекович11.05.1975Жогорку КеңешДепутат
2Садалиев Улан Шейшенбекович06.06.1980Сокулук райондук мамлекеттик администрациясыРайондун акиминин биринчи орун басары
3Жунусов Ибрагим Кожоназарович13.05.1961Кыргызстандын Өзбекстандагы элчисиЭлчи
4Кузнецова Татьяна Анатольевна21.02.1974Жумушсуз
5Дүйшөмбиев Бакытбек Осмонович12.02.1972Жумушсуз
6Сырдыбаев Улан Муратбаевич24.12.1973«Нурсан» ЖЧКБашкы директор
7Маматалиев Марлен Абдырахманович24.03.1981Жогорку КеңешДепутат
8Алканова Элнура Сайдиракмановна31.05.1992«Ачык маалыматтар коомдук фонду» КФБашкармалыктын төрагасы
9Турускулов Жыргалбек Күрүчбекович03.01.1975Жогорку КеңешДепутат
10Матраимов Искендер Исмаилович09.10.1962Жогорку КеңешДепутат
11Тиллаев Таабалды Гапырович07.05.1976Жогорку КеңешДепутат
12Молдобекова Гүлкан Сакиновна16.04.1964Жогорку КеңешДепутат
13Аманкулов Канат Маратович25.11.1966Жаштар, дене тарбия жана спорт боюнча мамлекеттик агенттикДиректор
14Келдибеков Ахматбек Келдибекович15.06.1966«Ата-Журт» партиясыТеңтөрага
15Азиз Канатбек18.04.1984«Мекеним Кыргызстан» партиясыТөраганын орун басары
16Молдогазиева Бактыгүл Эркинтуровна12.09.1977Кыргыз улуттук агрардык университети
17Сарбагышев Талантбек Кыдыргазиевич24.10.1976Чолпон-Ата шаардык мэриясыМэр
18Моминов Дилшоджон Набижанович12.04.1969Жумушсуз
19Исамамбетов Кылычбек Байышович09.06.1980Жумушсуз
20Шакирова Гүлмира Абидиновна14.04.1968Дары-дармек жана мединцианылык буюмдар департаментиДиректор
21Самаев Урматбек Обозбекович25.05.1986Жогорку КеңешДепутат
22Сыдыков Бактыбек Усенович18.07.1970Жогорку КеңешДепутат
23Абдыкаров Данияр Сатарбаевич30.05.1975«Манас» эл аралык аэропортуАвиациялык коопсуздук жана режим боюнча башкармалыктын төрагасынын орун басары
24Култаева Гүлшаркан Оконовна24.10.1972Ош шаардык кеңешиДепутат
25Райымкулов Бактыбек Кемелбекович21.10.1977Жогорку КеңешДепутат
26Өмүркулов Иса Шейшенкулович12.03.1957Жогорку КеңешДепутат
27Абжалиев Алиярбек Токобекович05.11.1967Жогорку КеңешДепутат
28Мамырова Бөдөш Аманбаевна14.07.1957Жумушсуз
29Чолпонбаев Туганбек Чолпонбаевич15.05.1976Каракол шаардык кеңешиДепутат
30Алымов Жанарбек Жапарович16.05.1985Бишкек шаардык кеңешиДепутат
31Маматов Канатбек Мурзаевич15.08.1974Кыргыз футбол союзуПрезидент
32Атабекова Кызжибек Азимжановна11.01.1978«Кимат» ЖЧКБашкы директор
33Маннанов Ильхом Абдукахарович02.04.1975Жогорку КеңешДепутат
34Адылов Бакытбек Адылович07.03.1982Жумушсуз
35Акунбеков Эрлист Абакирович10.06.1983«АTS-Group» ЖЧКБашкы директор
36Исанова Мария Насирдиновна22.09.1968Жогорку КеңешБөлүм башчы
37Назарбеков Мирлан Рысбекович11.10.1977«Бакайыр-Кен» ЖЧКДиректор
38Акимов Абдиталип Паттаевич12.06.1976Жумушсуз
39Каналиев Бактыбек Эркинович19.02.1978Ош шаардык кеңешиДепутат
40Карыжинская Татьяна Анатольевна02.08.1972Юридикалык бюро «Капитал право» ЖЧКДиректордун орун басары
41Амантуров Мирлан Казылаевич16.10.1976Бишкек шаардык мэриясыВице-мэр
42Атазов Шайлообек Карыбекович28.06.1979«ЕРЕМ» спорт клубуАткаруучу директор
43Ормонов Жапарбек Туратович23.04.1973Ош шаардык кеңешиТөрага
44Мусабекова Жылдыз Аманбековна23.02.1975Жогорку КеңешДепутат
45Базарбаев Эрлан Базарбаевич27.01.1975
46Шабазов Бахридин Валиевич07.12.1984«БСК Капитал групп» ЖЧКУюштуруучу
47Төрөбаев Батыр Эргешович12.06.1966«Москва ун комбинаты» ЖЧКПрезидент
48Машрапова Гүлай Эгемназаровна09.10.1956Кара-Суу райондук билим берүү бөлүмүБөлүм башчы
49Ибраимов Максатбек Тургунбекович27.11.1981
50Садыков Таалайбек Надырбекович09.02.1970Жумушсуз
51Рахманкулов Алмазбек Рахманкулович08.06.1974«Кыргыз Телеком» ААКДиректорлор кеңешинин төрагасы
52Равшанова Жылдыз Равшановна17.01.1974
53Рысалиев Таалайбек Кумашевич01.01.1976«Кыргызнефтегаз» ААКБашкармалыктын төрагасынын орун басары
54Турдумамбетов Осмон Жолдошбекович29.11.1976Жумушсуз
55Сатыбалдиев Кыянбек Урмаматович28.04.1977Жумушсуз
56Маслова Дарья Владимировна06.05.1995Жеңил атлетика боюнча Кыргызстандын курама командасыСпортчу
57Жаныкулов Хамракул Жаныкулович13.12.1973Араван районундагы Төпө-Коргон айыл өкмөтүБашчы
58Умарбеков Шерзодбек Абдурашитович23.03.1984Сузак айылдык кеңешиДепутат
59Маматалиев Самидин Исмаилович27.03.1968Жумушсуз
60Субанкулова Туймакан Керимкуловна12.08.1975Жумушсуз
61Абдиев Бактыбек Кемелович20.04.1970Бишкек шаардык кеңешиДепутат
62Абдурахманов Ахматжон Турсунович29.08.1964Кадамжай районундагы Үч-коргон айыл өкмөтүБашчы
63Жалилов Азамжан Абдуллажанович15.07.1982Өзгөн шаардык кеңешиТөрага
64Аднаева Нургүл Мажитовна20.08.1965Жумушсуз
65Козуев Алишер Абибиллаевич10.09.1984«Россия Нефть» ЖЧКБашкы директор
66Эрбаев Алишер Ташбаевич23.11.1973Улуттук коопсуздук боюнча мамлекеттик комитетАскер кызматчысы
67Керимбеков Нурбек Кеңешбекович31.01.1986«Тарим Транс» ЖЧКБашкы директор
68Акматова Айжан Асанбаевна08.03.1975Жогорку КеңешБөлүм башчы
69Эргешов Казыбек Кочкорович22.04.1969Бишкек шаардык кеңешиДепутат
70Абдирасулов Нургазы Абдирасулович13.08.1984Улуттук коопсуздук боюнча мамлекеттик комитетАскер кызматчысы
71Маратов Мирлан Ильичевич15.08.1976«Росбетон» ЭЖЧКДиректор
72Абдыкарова Ботогоз Сапаркуловна24.11.1967Кара-Буура районундагы Акымбеков атындагы орто мектепДиректор
73Абдуллаев Равшан Бахтиярович24.08.1983Жумушсуз
74Сейиткулов Эсен Садыкович10.05.1974Жумушсуз
75Султанов Каныбек Алмабекович01.01.1974Инновациялык технологиялар эл аралык университетиПроектор
76Жолдошева Ирсалат Акпаровна04.01.1963Жумушсуз
77Абас уулу Кубанычбек17.07.1964«ПП Нарын» ЖЧКАткаруучу директор
78Исматуллаев Эркин Эргашходжаевич25.07.1981«Азрат-Айыб» ААКБашкы директор
79Жоробеков Тариел Улукбекович09.05.1964Жогорку КеңешДепутат
80Назаралиева Салтанат Болсунбековна16.09.1962Энени жана баланы коргоо улуттук борборуБашкы дарыгердин орун басары
81Шерматов Бахтияр Жороевич11.06.1968«Жалал-Абад дүң базары» ЖЧКБашкы директор
82Алымбеков Максат Жумакадырович05.06.1984Бишкек шаардык кеңешиАппарат жетекчиси
83Нишанов Аскарали Абдыгапырович14.12.1979«Эдвайс Кей Джи» ЖЧКБашкы директор
84Төлөнова Нурзат Байышовна20.03.1982Ош шаарындагы Айтиев атындагы №37 орто мектепМугалим
85Абдуллаев Абдурахман15.11.1956Дарыгер
86Табалдиев Алмазбек Шакирович12.06.1974«Натурал Стоун» ЖЭЧКДиректор
87Акжол уулу Жоомарт10.02.1975«ООмат Инвест» ЖЧКБашкы директор
88Сооронбаева Нургүл Момуновна09.08.1967Президенттин жана өкмөттүн иш башкармалыгынын клиникалык ооруканасыДарыгер
89Шакиров Кутпидин Абдырахманович06.06.1977Жумушсуз
90Жуманазаров Болот Аттокурович08.10.1983Базар-Коргон районундагы Кеңеш айылдык кеңешиДепутат
91Маматалиев Жангазы Патийдинович20.07.1970Экономика министрлигиАтайын администратор
92Исраилова Зейнепкан Абдукалыковна17.07.1962
93Ташиев Алтынбек Аликович12.11.1984Өзгөн районундагы Куршаб айыл өкмөтүБашчы
94Жунусов Мелисбек Абдрасулович03.03.1979Эл аралык автомобиль жүк ташуу ассоциациясыДиректор
95Абданбек уулу Белек26.04.1978Жумушсуз
96Арыкова Мира Токтогуловна26.04.1970Жумушсуз
97Шабданов Аскар Адылбекович17.01.1982
98Матиев Турусбек Абдирашитович19.12.1983«Туран-Групп» ЖЧКБашкы директор
99Эсенов Азиз Сыргакович22.01.1977«Альфа Телеком» ЖАККоординатор
100Эргешова Жайнагүл Калдаровна01.09.1968Бишкек ЖЭБиМамлекеттик тил адиси
101Муктасар Нурдин23.05.1982Жумушсуз
102Кудайбергенов Марат Сагынович04.09.1993Жумушсуз
103Талипов Чыңгыз Базарбаевич23.03.1982Жумушсуз
104Мамытканова Тамара Акимжановна01.10.1973«Гидропроект» Дизайн изилдөө институтуКадрлар бөлүмүнүн башчысы
105Максүтов Нурлан Болушбекович03.05.1971«Кыргыз петролеум Компани» ЖАКПрезидент
106Толубаев Замирбек Бостонбаевич30.10.1976Жалал-Абад шаардык кеңешиДепутат
107Исмаилов Болотбек Сатыбекович06.01.1969Кара-Балта шаардык кеңешиДепутат
108Сыдыгалиева Элмира Эсентаевна07.06.1965Мугалим
109Иванов Виктор Геннадьевич22.03.1964ЖЧК «Кристаллическая техника»Башкы директор
110Еркеев Ильяз Марсович28.02.1976Кара-Көл шаардык мэриясыМэр
111Адиев Рахат Нурдинович14.11.1967«Альфа Телеком» ЖАКнын Нарындагы офисиДиректор
112Мамытова Лунара Улукбековна28.02.1985Жумушсуз
113Борбиев Берадор Сманович24.09.1969Жумушсуз
114Худойназаров Довронбек Собиржанович15.05.1980«Исфана» орто мектеби, Исфана шаарыДиректор
115Жолонова Тамара Келдибековна27.09.1974Жумушсуз
116Нарбаев Каныбек Жайчиевич16.06.1959ЖЧК «КЖ Роуд»Башкы директор
117Шананов Алмаз Абылкасымович20.02.1985ЖЧК «Мергалай»Башкы директор
118Тургунбаева Жанна Акылбековна04.01.1977Жумушсуз
119Тургунбаев Замирбек Жолболдуевич01.06.1975Сарай айыл айыл өкмөтү, Кара-Суу районуБашчы
120Исаков Толкунбек Маматович24.10.1976Майыптардын укугун коргоо комитетиТөрага
121Ахметова Малика Ялкуновна19.05.1993Жумушсуз
122Юсупов Абдусалом Абдулхамидович05.07.1973Шарк айылдык кеңешиТөрага
123Баев Талантбек Даданович02.01.1978Жалал-Абад шаардык кеңешиДепутат
124Мырзабекова Жылдыз Эркиновна06.04.1978«Шоро» ЖАКСатуу боюнча менеджер
125Анарбаев Асылбек Бейшеналиевич10.11.1985Жумушсуз
126Сайпидинов Мунарбек Акимжанович27.03.1988Кара-Суу районундагы Савай айыл өкмөтүБашчы
127Асилова Индира Ашимжановна18.11.1977Кыргызстандын АдвокатурасыАдвокат
128Орозбаев Мелис Байсалович17.12.1978«Байсал курулуш» ЖЧКБашкы директор
129Айдаров Запарбек Токтосунович21.08.1972Мамлекеттик каттоо кызматыБашкы инспектор
130Мамутов Ахматжан Рахимович16.02.1970«АСК ХимТрейд» ЖЧКБашкы директор
131Жумагазиева Нуржан Курманбековна25.01.1968
132Абилдаев Амир Курманкулович21.04.1981«АС Тур компани» ЖЧКДиректор
133Жаанбаев Атабек Токурович03.09.1984Жумушсуз
134Абдулазимов Улугбек Азизуллаевич01.08.1985Кыйноону алдын алуу боюнча улуттук борборЭксперт
135Кубатбекова Айпери Кубатбековна17.10.1992Жумушсуз
136Эгембердиев Арсланбек Абдыкайымович22.03.1978«АККА Петролеум» ЖЧКДиректор
137Таев Элдос Ысакович15.02.1981Жалал-Абад шаардык кеңешиДепутат
138Буйляшев Эсенбол Туратович30.08.1986
139Осмонова Бермет Майрамбековна10.06.1982Нарын мамлекеттик университетиМугалим
140Кадралиев Асылбек Мэлсович28.01.1982Бишкек шаардык кеңешиДепутат
141Ботобеков Мустапакул Жалилович07.11.1968Социалдык фонддун Биринчи май райондук башкармалыгыЖетекчи
142Эсенбеков Кутман Эсенбекович22.11.1994Жумушсуз
143Лавринович Ольга Викторовна19.10.1982«Общество Корнелиуса» коомдук фондуДиректор
144Саккараев Медербек Жаманкулович12.12.1971«ДиОА Шумкар» ЖЧКБашкы директор
145Халилов Сабиржан Мажитович26.10.1967«Фрунзе Турман» ККТөрага
146Талибаев Атабек Абдуллажанович25.04.1982«ЭкоИсламикБанк» ЖАКБашкы юрист
147Каимова Адэлаида Узгеновна05.05.1996Жогорку КеңешКонсультант
148Маметов Учкунбек Зикирович23.07.1988Жумушсуз
149Садабаев Майрамбек Мукашович07.11.1964Жумушсуз
150Калиева Сайкал Асангуловна16.09.1986Жумушсуз
151Сакиев Рустам Нурдинович01.08.1973«Северэлектро» сатып өткөрүү бөлүмүЖетекчи
152Тойгонбаев Султанбек Кутманбекович26.04.1979«Курулушмаркет» муниципалдык базарыБөлүм башчы
153Канымбеков Адилет Канымбекович09.01.1990Күнтуу айылдык кеңешиДепутат
154Ыбышова Айзада Майрамбековна11.05.1988Нарын мамлекеттик университетиУлук архивариус
155Маматов Бакытбек Самаганович05.07.1982Жалал-Абад шаардык кеңешиДепутат
156Жыргалбеков Нурпаис Жыргалбекович13.02.1990«Банк Бай түшүм» сактык кассасыБашчы
157Карабаев Мирбек Пазилидинович22.11.1982Спорттун улуттук түрлөрү боюнча дирекцияБашкы машыктыруучу
158Сабирова Гүлира Камбаралиевна24.08.1983«Алма Иншуренс» камсыздандыруу компаниясыБашкы бухгалтер
159Абдилаким уулу Бегали26.06.1994Жумушсуз
160Жолдошбек кызы Нургүл02.01.1978Абылгазы уулу Ишенаалы атындагы орто мектепМугалим
161Алмазбек уулу Нурфаиз03.04.1991«Эй Джи Прожект» ЖЧКБашкы директордун орун басары
162Жумабеков Тимур Кемелбекович12.01.1982Жеке ишкер
163Байзакова Чолпонай Үсөновна12.01.1975Жумушсуз
164Сапарбеков Данияр Адылбекович26.12.1978Жумушсуз
165Попиков Олег Владимирович10.01.1962«БМЗ» ААКБашкармалыктын төрагасы
166Базарбаева Назик Базарбаевна06.03.1995Жумушсуз
167Сагынбеков Эсен Сыргатаевич15.07.1976Жумушсуз
168Балыбаева Жазгүл Сабырбековна07.03.1989«Бакай Банк» Талас филиалыСатуу боюнча менеджер
169Исманкулов Акылбек Шаршимбекович07.01.1977«ЛОИ» ЖЧК
170Жунушбаева Рахат Мырзабековна09.01.1979«Хундай Элеваторс» ЖЧКБашкы директор
171Камбаров Толкунжан Метинович26.08.1974Жумушсуз
172Темирова Нурпери Таласбековна12.03.1992Жумушсуз
173Энназаров Санжарбек Арзыкулович09.06.1975
174Нурмаматов Данияр Нурмаматович15.10.1980
175Жумалиева Анаржан Карагозуевна24.07.1968Токтогул районундагы № 13 орто мектепМугалим
176Аканов Нурбек Калмаматович08.12.1987Жалал-Абад шаардык кеңешиДепутат
177Түркебаева Айдай Асантаевна23.01.1992Жумушсуз
178Карбосов Марат Бектурович16.03.1983Панфилов районундагы Фрунзе айылдык кеңешиДепутат
179Бөкөмбаев Нурсуланбек Мамыркожоевич17.08.1971Жумушсуз
180Шакирова Алина Кубанычбековна23.09.1994«Ригель» ЖЧКЮрист
181Сулайманов Солтобек Чалагызович02.05.1984Жумушсуз
182Абдыкаимова Бузайнап Абдимиталиповна01.05.1958Ноокат районундагы «Арууке Пери» балдар бакчасыБашчы
183Гафиров Гламжан Абрахманович25.04.1959Кара-Балта шаардык мэриясыАппарат жетекчи
184Машалаева Роза Шывасовна08.06.1975«Бай Эл Инвест» ЖЧКБашкы директор
185Табалдиев Азамат Бердикулович07.05.1988Жумушсуз
186Сейдакматова Аида Орозобековна25.11.1971Жумушсуз
187Таирова Гүлжамал Эркебаевна04.09.1971Бишкек шаарындагы №79 орто мектепДиректордун орун басары
188Иманалиев Данир Белекович25.04.1977Ысык-Көл райондук мамлекеттик администрациясынын мурдагы башчысы
189Халилова Гүлназ Мажитовна08.04.1972«БиАСТ Кг» ЖЧКБашкы директор
190Сеидов Рамазан Мамедович14.04.1958Кыргызстандагы «Мидия» курддардын коомдук бирикмесиПрезидент
191Карбозова Салкынбүбү Орунбековна05.06.1967Кара-Буура районундагы Манас орто мектебиДиректор
192Асанкожоев Урмат Саламатбекович18.11.1980«Унаа» мамлекеттик ишканасынын укуктук камсыз кылуу бөлүмүБашкы адис
193Абдукадырова Мадина Абытовна24.12.1988Жумушсуз
194Алибеков Болотбек Раевич05.12.1963№45 кварталдык комитетТөрага
195Абдималик Кая Каныкей19.06.1979Жайыт пайдалануучулардын улуттук ассоциациясыИнвестиция боюнча адис
196Талантбек уулу Нурлан15.08.1999Студент
197Матисаков Бешболуш Жоробаевич25.08.1970Бишкек шаардык транспорт агенттигиДиректор
198Айтиева Сабина Рустамовна29.03.1997Жумушсуз
199Асратов Ахмед Нусардинович05.05.1968Жеке ишкер
200Касымова Бермет Данияровна25.01.1997«Фотон» ЖЧКАрхитектор

ПИКИР КАЛТЫРЫНЫЗ

Please enter your comment!
Please enter your name here